Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Roch Kowalski

 
Dokument został zrealizowany pomiędzy marcem a czerwcem 2017 roku. Naszym celem było pokazanie niezwykle ciekawej postaci Pana Rocha: jego działania artystyczne (malunki na domu oraz stajni, poezje i teksty), oddanie i miłośćdo koni, zamiłowanie do historii Polski, samą historię Rocha oraz jego poglądy. Nagrywaliśmy bez scenariusza, zadając bohaterowi pytania ogólne, tak aby mógł przekazać i pokazać to co uważałza stosowne. Część materiału jest bezstronną rejestracją codziennych zajęć Rocha oraz jego otoczenia. Sceny inscenizacji historycznych zostały pokazane w sposób surowy: mitologizacja tych wydarzeń wynika z gry aktorskiej postaci, co jeszcze bardziej podkreśla ich patriotyzm i zainteresowanie historią Polski. Na początku filmu został użyty fragment filmu „Hubal” z 1973 roku, reżyserii Bohdana Poręby.

 


Witold Krawczyk
 
Data pliku video: 2017-06-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  proszowicki

  Powiat proszowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie małopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Proszowice. Na powiat składają się dwa miasta: Proszowice i Nowe Brzesko, a także 6 gmin: Proszowice, Nowe Brzesko, Koniusza, Koszyce, Pałecznica, Radziemice.

  Urbanizacja jest tu na bardzo niskim poziomie. Jest to powiat o charakterze rolniczym, w którym aż 88,8% powierzchni stanowią użytki rolne. Lasy praktycznie tu nie występują, bo stanowią zaledwie 1,6% powierzchni całego powiatu. Zachowało się tu wiele zabytków architektury sakralnej i świeckiej.

  Dojechać tu można drogą krajową nr 79 lub wojewódzką 775 776 768.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola