Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Indywidualizacja nauczania w klasach I-III szkół podstawowych Gminy Proszowice

 
"Indywidualizacja nauczania w kasach I-III szkół podstawowych Gminy Proszowice" Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - CZŁOWIEK NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ Cele projektu: Zapewnienie wsparcia w ramach projektu oraz oferty edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznej odpowiedniej do indywidualnych potrzeb i możliwości edukacyjnych i rozwojowych dla uczniów ze zdiagnozowanymi deficytami lub szczególnymi uzdolnieniami. Stworzenie warunków umożliwiających i wspomagających indywidualną pracą nauczyciela z uczniem poprzez wyposażenie bazy szkoły w niezbędne materiały dydaktyczne. Zminimalizowanie deficytów u minimum 50 % uczniów biorących udział w zajęciach lub rozwinięcie uzdolnień i zainteresowań u 50 % uczniów biorących udział w zajęciach. Programem zostało objętych 169 dzieci, w pracę z dziećmi zaangażowało się 19 nauczycieli. Ilość grup- 44, w tym 28 grup wyrównawczych i 16 grup rozwijających uzdolnienia i zainteresowania. 5 rodzajów grup wyrównawczych|: -zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu -zajęcia dla dzieci trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych -gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy -logopedia dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy -zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej 6 rodzajów grup rozwijających zainteresowania: -zajęcia artystyczne uczniów szczególnie uzdolnionych -zajęcia teatralne dla uczniów szczególnie uzdolnionych -zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych kinestetycznie -zajęcia dla uczniów z zainteresowaniami informatycznymi -zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie -zajęcia przyrodnicze dla uczniów szczególnie uzdolnionych Czas realizacji: 19.03.do 22.06 2012 Każda grupa pracowała 30 godzin, łącznie przepracowaliśmy 1320 godzin. Dla każdej z grup zakupiliśmy pomoce dydaktyczne, min: sprzęt multimedialny, laptop rzutniki i tablicę interaktywną, 180 różnego rodzaju pomocy dydaktycznych wzbogacających pracę na zajęciach. Łączna wartość materialna pomocy przekroczyła sumę 50 tys. zł. Po zakończeniu projektu pomoce te zostają w naszej szkole i będą wykorzystywane w następnych latach.

 


kosciuszki15
 
Data pliku video: 2012-06-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  proszowicki

  Powiat proszowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie małopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Proszowice. Na powiat składają się dwa miasta: Proszowice i Nowe Brzesko, a także 6 gmin: Proszowice, Nowe Brzesko, Koniusza, Koszyce, Pałecznica, Radziemice.

  Urbanizacja jest tu na bardzo niskim poziomie. Jest to powiat o charakterze rolniczym, w którym aż 88,8% powierzchni stanowią użytki rolne. Lasy praktycznie tu nie występują, bo stanowią zaledwie 1,6% powierzchni całego powiatu. Zachowało się tu wiele zabytków architektury sakralnej i świeckiej.

  Dojechać tu można drogą krajową nr 79 lub wojewódzką 775 776 768.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola