Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejski Tydzień Kodowania w Proszowicach - #CodeWeekPL

 
W sobotę (15.10.2016) uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Proszowicach rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania #CodeWeek2016. Celem eventu było wprowadzenie młodzieży do świata języków programowania poprzez wykorzystanie gier i zabaw. Uczniowie poznali pojęcia kodowania i algorytmiki oraz wykorzystania programowania w otaczającym ich świecie. Następnie podzieleni na grupy przybierali rolę programistów i programów, tworząc proste algorytmy ruchów jakie miał do wykonania program-uczeń. Zabawa cieszyła się bardzo dużym entuzjazmem. Kolejnym etapem było zapoznanie z interfejsem Scratch'a i próba odtworzenia swoich algorytmów w tym środowisku. Na zakończenie uczniowie podsumowali czego udało im się nauczyć i wyrazili chęć do wzięcia udziału w kolejnych tego typu zajęciach. Wydarzenie poprowadziła wychowawczyni klasy V Pani Anna Stopińska przy współpracy pracownika Urzędu Gminy i Miasta Proszowice Pana Damiana Króla. #CodeWeekEU #CodeWeekPL Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (youtube.com/editor)

 


Damian Król
 
Data pliku video: 2016-10-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  proszowicki

  Powiat proszowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie małopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Proszowice. Na powiat składają się dwa miasta: Proszowice i Nowe Brzesko, a także 6 gmin: Proszowice, Nowe Brzesko, Koniusza, Koszyce, Pałecznica, Radziemice.

  Urbanizacja jest tu na bardzo niskim poziomie. Jest to powiat o charakterze rolniczym, w którym aż 88,8% powierzchni stanowią użytki rolne. Lasy praktycznie tu nie występują, bo stanowią zaledwie 1,6% powierzchni całego powiatu. Zachowało się tu wiele zabytków architektury sakralnej i świeckiej.

  Dojechać tu można drogą krajową nr 79 lub wojewódzką 775 776 768.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola